500 KAJAKÓW - 5 edycja

500 KAJAKÓW - 5 edycja

Ruszyły już zapisy na świetną imprezę kajakową.  

W tym roku spływ rozpoczyna się 5 sierpnia w miejscowości Drohiczyn, a zakończy w miejscowości Granne - gdzie w Nadbużańskim Centrum Turystycznym przy muzyce na żywo i ognisku z przysmakami lokalnej kuchni, będzie można opowiedzieć swoje doświadczenia ze spływu na rzece Bug.

Dla mniej wtajemniczonych: 500 kajaków jest to rekreacyjna impreza na nieuregulowanej rzece Bug w Polsce. Pierwszy spływ odbył się w 2013 roku w związku z obchodami 500 - lecia województwa podlaskiego. Uczestniczyło w nim 223 załogi kajakowe. Co roku liczba się powiększa. W 2022 roku w spływie uczestniczyło 1160 osób - 606 załóg kajakowych.

Jeżeli zainteresowaliśmy Was to polecamy zapisać się po tym linkiem - http://500kajakow.pl/?fbclid=IwAR0R90bzDdPCA4WqYO3HS0kvSKfsG4m3Zy1V3ylAGu1B1-u0ZAsok2ARU8g 

tam również znajdziecie program spływu.

Powodzenia :)

 


Mazowiecka stówa vol. 2 Mazowiecka stówa vol. 2
Mazowiecka stówa w terenie vol. 2 18 -19 maja 2024
Baza: www.wypoczyneknadbugiem.pl - Klepaczew (52.299155, 23.045609)
Zapisy jak zawsze na maila (patrz na dole strony).
Krótko i na temat:
Dwudniowa impreza, której celem jest poznanie fragmentu doliny rzeki Bug z naciskiem na integrację i popularyzację turystyki off-roadowej. Przedsięwzięcie jest darmowe dla uczestników i skierowane do miłośników aktywnego spędzania czasu.
Ogólny plan jest taki:
- pierwszego dnia maksymalnie 50 załóg rusza na trasę po tracku gpx, ścieżka jest czysto turystyczna, wszystko drogami, ale auto musi być 4x4. Po trasie szukanie zagadek w terenie z gorącym posiłkiem po trasie. Planujemy kilka prób stricte terenowych, na pewno więcej niż rok temu. Nie liczymy czasu, na mecie nagrody, telewizja, wywiady, ognisko, nocleg pod gołym niebem, wspólne śpiewanie i domowe jedzenie.
- dzień drugi to spływ kajakowy (dla chętnych) i rozmowy przy ognisku nad rzeką w doborowym towarzystwie
A teraz wersja dla przekraczających normy czytelnictwa:
Wydarzenie zorganizowane na bazie doświadczeń z poprzedniego roku i obserwacji środowiska off-road. Chętnie się spotykamy, mamy czas porozmawiać, wymienić doświadczenia, zjeść coś dobrego, ale przede wszystkim zobaczyć piękną Polskę i to co oferuje, kiedy zjedziemy z utartego szlaku, to jak wygląda i smakuje.
Cel jaki nam przyświeca:
Promocja turystyki off-road jako sposobu aktywnego wypoczynku
Prezentacja naszego regionu, miejsc nieznanych i trudno dostępnych
Jak zachować równowagę w obcowaniu z przyrodą poruszając się autem.
Jak bezpiecznie korzystać z auta terenowego?
Którędy jedziemy:
Baza znajduje się w Klepaczewie u naszych przyjaciół, którzy prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. Sama trasa jest przygotowana w postaci tracku gpx (kto się zgłosi i zmieści w limicie załóg dostanie na maila), każdy kierowca dostanie również mapę i "książeczkę" ze zdjęciami i opisem miejsc do znalezienia oraz pytaniem, na które znajdzie odpowiedź w znalezionym punkcie. Dodatkowo mamy punkty do zdobycia na próbach sprawnościowych (z autem i bez niego). Trasa ma około 100km i prowadzi w większości nieutwardzonymi drogami powiatowymi, gminnymi i wynajętymi lub za zgodą właścicieli. Uczestnicy poruszają się zgodnie z przepisami ruchu drogowego i tu nie ma żartów, każdy jedzie na własną odpowiedzialność.
Jako organizator nie bierzemy odpowiedzialności za uszkodzenia pojazdów, drogi są różne, drzewa wystają z pobocza itp. (w mailu zwrotnym, po zakwalifikowaniu się dostaniecie deklaracje uczestnictwa w imprezie oraz w spływie kajakowym).
Nie dzielimy aut na klasy, ale samochody muszą mieć napęd 4x4.
Zapewniamy:
Miejsce na bazie imprezy dla aut 4x4, miejsce noclegowe (pod gołym niebem), sanitariaty, wsparcie medyczne, nagrody. Ognisko, grill będą dostępne dla wszystkich, sporo jedzenia będziemy mieli (jak rok temu), ale jeśłi ktoś ma specyficzne preferencje to co położycie na grilla to już wasza inwencja.
Ile to kosztuje? NIC, to jest za darmo.
Plan imprezy:
Sobota:
50 załóg wyrusza w drogę na raczej turystyczną trasę po tracku gpx.
Każda drużyna dostanie plakiet startowy i z listą zagadek oraz zadań pojedzie w teren. Podobnie jak w zeszłym roku spodziewajcie sie dobrego jedzenia, również po trasie. Na bazie natomiast cały czas ktoś będzie więc zapraszamy na spotkanie, jeśli ktoś nie staruje.
I tak:
09:00 Zbiórka
09:15 Odprawa
09:30 Wypuszczanie załóg
11:00 Zamknięcie startu
13:00 - 15:00 Jedzenie po trasie z kuchni wojskowej
14:00 Otwieramy metę
14:30 Przyjmowanie zawodników (16:00 Liczenie punktów
15:00 Odpalamy grill-a
18:00 Ogłoszenie zwycięzców
18:30 Rozdanie nagród, wywiady, telewizja
19:00 Dyskusje przy ognisku
21:00 Zamykamy bramę
22:00 Koniec soboty
Niedziela:
08:00 Otwieramy bramę jeśli ktoś chce się spotkać, zobaczyć, pogadać, zjeść zapraszamy
10:00 - 16:00 Wyruszamy na kajaki, po nich wracamy na bazę, spotkamy się przy ognisku, porozmawiamy, a loża szyderców zrobi show.
Tu lista może rosnąć w miarę zbliżania się do imprezy.
16:00 Kończymy imprezę, ale jeśli ktoś chce to może zostać na dłużej.

Zapisy:
Proszę wysłać maila na adres naturalnie4x4@gmail.com
W TYTULE napiszcie "Mazowiecka stówa vol.2 "
i podać
1. Nazwa zespołu
2. Jaki samochód
3. Imię nazwisko kierowcy
4. Telefon kontaktowy
5. Miasto
6. Czy płyniecie kajakiem
Każdy dostanie maila z odpowiedzią, ale limit załóg na wycieczkę to 50
Wszystkich, którzy chcą przyjechać, porozmawiać, spotkać się i pooglądać po prostu zapraszamy.
Więcej
Operacja Czysta Rzeka 2024 Operacja Czysta Rzeka 2024
Ponownie w tym roku organizujemy w naszej okolicy Operacja Czysta Rzeka. Chętnych zapraszam do zapisania się do naszej Akcji. Poniżej znajdziecie co trzeba zrobić aby krok po kroku zapisać się do nas.

1. Wejść na stronę operacjarzeka.pl
2. Kliknąć żółty przycisk na stronie "Dołącz do Akcji"
3. Wyszukać w lupce lub na mapie (polecam lupkę bo szybciej 🙂 ) Akcję "Klepaczew nad Bugiem"
4. Wejść w akcję
5. Ponownie kliknąć "Dołącz do Akcji"
6. Wypełnić dane uczestnika. Po wypełnieniu danych jest możliwość wybrania upominku. Wcisnąć "Akceptuję regulamin Operacja Czysta Rzeka" i "Dołącz".
7. Na numer telefonu wpisany przy danych przyjdzie do Was KOD SMS do potwierdzenia numeru telefonu.
8. Na koniec należy PAMIĘTAĆ aby wejść ma maila i potwierdzić udział w Akcji.
GOTOWE 🙂
Czas zapisania się do akcji to niecałe 5 min 🙂
Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę 😉
Spotykamy się 27 kwietnia 2024r. w Klepaczewie 🙂
W razie pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego 531-166-215 lub przez Messenger 🙂

Spotkajmy się nad Bugiem
Więcej
Przystań promowa Zabuże - Mielnik Przystań promowa Zabuże - Mielnik

Wy też nie możecie się doczekać na Prom z Zabuża do Mielnika ? 

Jest koniec lutego, a u nas pogoda iście wiosenna. Na naszym Polu Biwakowym pod lasem, gdzie zrobiliśmy płotek z wierzb aby kampery i przyczepy kempingowe wiedziały gdzie mogą się zatrzymać, pojawiły się bazie kotki. Aż dziw, że pogoda płata nam takie figle.  Drugie nasze Pole Biwakowe nad rzeką jest w części zalane wodą. Ale nie ma się przejmować, tak jest co roku. 

W poprzednim sezonie prom zaczął pływać od 1 czerwca. Ze względu na wysoki stan wody. Mamy nadzieję, że w tym roku woda będzie szybciej opadać i będziemy mogli już z Zabuża do Mielnika przeprawić się od 1 maja.

Jak tylko będzie informacja od kiedy w tym roku będzie pływał prom, to na pewno Was o tym powiadomimy :)


Więcej
Progress Camp 2023 Summer Edition Progress Camp 2023 Summer Edition
W sierpniu odwiedziła nasz grupa z Jest Progress, by móc trenować i relaksować się na naszym polu biwakowym. Większość spała w namiotach ale i byli też chętni na noclegi w agroturystyce.
Muszę się przyznać, że byłam troszkę przerażona ilością Gości, ale jak już przyjechali okazało się, że nie było czym się stresować :) Ludzie mega pozytywnie nastawieni.
Breakdance & Capoeira & Contemporary Dance takie połączenie zaproponował Janek - m.in. organizator obozu jak i poranne rozciąganie, spływ kajakowy, relaksacja w deszczu, sesja w saunie i jackuzzie, warsztaty z HS i inne integrujące treningi prowadzone przez różnych trenerów, a to wszystko u nas nad Bugiem. Było co robić :)
Cały obóz skrócony w kilku świetnych postach i do tego mega zdjęcia na FB Jest Progress - Serdecznie polecam zajrzeć :)
Więcej
MAZOkamper w Wypoczynek nad Bugiem MAZOkamper w Wypoczynek nad Bugiem

Pamiętam jak pierwszy raz odwiedzili nas Goście z Mazowiecko Regionalnej Organizacji Turystycznej.  Robili pierwszą część projektu "Mazowiecka wieś zaprasza". Z całego województwa mazowieckiego wybrali kilkanaście miejsc - w tym nas. I chyba spodobało im się na naszej Agroturystyce. Po naszym pierwszym spotkaniu u nas też dużo się zmieniło. Największa zmiana jaka zaszła, to powstanie dwóch pól biwakowych, gdzie przyjmujemy kampery, przyczepy kempingowe i namioty. MAZOkamper był już u nas w tamtym roku i w tym już też, puki co dwa razy. Czekamy na więcej :)

Lubimy jak Goście do nas wracają :) 

Więcej
Wielobój Turystyczny Podlaski Przełom Bugu 2023 z TKKFem Wielobój Turystyczny Podlaski Przełom Bugu 2023 z TKKFem

Kolejny raz TKKF Krzna Biała Podlaska - Klub rekreacyjno - sportowy organizował na przełomie czerwca i lipca Wielobój Turystyczny Podlaski Przełom Bugu 2023 z TKKFem.

Jest nam bardzo miło, że kolejny raz wybieracie właśnie nasze kajaki by móc przepłyną się przepiękną rzeką Bug.

Do zobaczenia następnym razem


Więcej
500 KAJAKÓW - 5 edycja 500 KAJAKÓW - 5 edycja

Ruszyły już zapisy na świetną imprezę kajakową.  

W tym roku spływ rozpoczyna się 5 sierpnia w miejscowości Drohiczyn, a zakończy w miejscowości Granne - gdzie w Nadbużańskim Centrum Turystycznym przy muzyce na żywo i ognisku z przysmakami lokalnej kuchni, będzie można opowiedzieć swoje doświadczenia ze spływu na rzece Bug.

Dla mniej wtajemniczonych: 500 kajaków jest to rekreacyjna impreza na nieuregulowanej rzece Bug w Polsce. Pierwszy spływ odbył się w 2013 roku w związku z obchodami 500 - lecia województwa podlaskiego. Uczestniczyło w nim 223 załogi kajakowe. Co roku liczba się powiększa. W 2022 roku w spływie uczestniczyło 1160 osób - 606 załóg kajakowych.

Jeżeli zainteresowaliśmy Was to polecamy zapisać się po tym linkiem - http://500kajakow.pl/?fbclid=IwAR0R90bzDdPCA4WqYO3HS0kvSKfsG4m3Zy1V3ylAGu1B1-u0ZAsok2ARU8g 

tam również znajdziecie program spływu.

Powodzenia :)

 


Więcej
Wiosenne porządki Wiosenne porządki

Specjalnie gościom, którzy korzystają u nas z pola biwakowego i miejsca dla kamperów rozszerzamy teren leśny. Już od wczesnej wiosny czyścimy drzewa z suchych gałęzi i ściółkę leśną tak aby można było swobodnie rozbić namiot lub zaparkować kamper. Puki co wyczyściliśmy część terenu nad Bugiem. Do sezonu letniego w planach mamy jeszcze ogarnąć i poszerzyć teren przy wieży.  Zapraszamy na camping w Klepaczewie :)  

Więcej
Operacja Czysta Rzeka Operacja Czysta Rzeka

W tym roku również wspólnie z Operacja Czysta Rzeka i Kołem Gospodyń Wiejskich w Klepaczewie Nadbużanki będziemy sprzątać teren Klepaczewa i cześć Zabuża.  Na dzień dzisiejszy jest już z nami 30 osób, a zostało jeszcze ponad 20 dni do końca zapisów.

Zapraszamy do zapisania się do naszego Sztabu i Akcji pod nazwą Klepaczew nad Bugiem. Spotkamy się w Świetlicy Wiejskiej w Klepaczewie 22 kwietnia 2023 (sobota) o godzinie 9:09.  Tam podzielimy się na grupy. Grupy dostaną swoją trasę gdzie początek to Świetlica Wiejska, a koniec to nasza wiata nad Bugiem. Na zakończenie będzie zorganizowane ognisko z gorącą kiełbaską. 

Do zobaczenia nad rzeką.

Więcej