Specjalnie gościom, którzy korzystają u nas z pola biwakowego i miejsca dla kamperów rozszerzamy teren leśny. Już od wczesnej wiosny czyścimy drzewa z suchych gałęzi i ściółkę leśną tak aby można było swobodnie rozbić namiot lub zaparkować kamper. Puki co wyczyściliśmy część terenu nad Bugiem. Do sezonu letniego w planach mamy jeszcze ogarnąć i poszerzyć teren przy wieży. Zapraszamy na camping w Klepaczewie :)
Już za kilka dni bo 3-4 sierpnia, odbędzie się kolejna edycja największego spływu kajakowego na Podlasiu - 500 kajaków.
Pierwszy spływ odbył się w 2013 roku w związku z obchodami 500-lecia województwa podlaskiego, uczestniczyło w nim wtedy 232 załogi kajakowe.
Na dzień dzisiejszy jest już 100% zapełnionych miejsc w kajakach. ALE pozostały jeszcze miejsca dla osób posiadających własny kajak.
Serdecznie polecamy.
Tuż za zakrętem, po drugiej stronie Bugu, znajduje się miejscowość Mielnik. Można tam przepłynąć promem Zabuże - Mielnik co jest dodatkową atrakcją :) lub pojechać okrężną drogą przez most drogowy w miejscowości Kuzki.
A chcemy Wam napisać kilka słów na jej temat. Jest ona jedyną tego typu kopalnią czynną obecnie w Polsce. Początki eksploatacji kredy w Mielniku datuje się na wiek XVI. Wydobywano ją początkowo do celów budowlanych metodą tzw. "biedaszybów". Aż do roku 1952 było to wydobycie ręczne wykorzystywane wyłącznie dla potrzeb okolicznych mieszkańców. Od połowy XX wieku rozpoczęto eksploatację na skalę przemysłową. Wybudowano również nowoczesny zakład przetwórczy. Dziś roczne wydobycie kredy wynosi około 80 tys. ton.
Zwiedzanie kopalni jest możliwe po uzyskaniu zgody od kierownika Mielnickich Zakładów Kredowych OMP Sp. z. o. o i tylko z przewodnikiem. Panoramę kopalni można podziwiać z tarasu widokowego przy ul. Duboisa w Mielniku. Kontakt do kierownika zakładów: tel. 85 656-50-80.
W Mielniku funkcjonuje również wystawa geologiczna skamielin i skamieniałości, prezentująca kilkutysięczne zbiory p. Adama Borowskiego. Wystawę można zwiedzać cały rok, bezpłatnie, po wcześniejszym kontakcie pod nr tel. 503-847-040. Więcej informacji na profilu Facebook "Wystawa geologiczna skarbów Ziemi Mielnickiej w Mielniku nad Bugiem"
Informacje zostały pozyskane z ulotki wydanej przez Gminę Mielnik.
Wy też nie możecie się doczekać na Prom z Zabuża do Mielnika ?
Jest koniec lutego, a u nas pogoda iście wiosenna. Na naszym Polu Biwakowym pod lasem, gdzie zrobiliśmy płotek z wierzb aby kampery i przyczepy kempingowe wiedziały gdzie mogą się zatrzymać, pojawiły się bazie kotki. Aż dziw, że pogoda płata nam takie figle. Drugie nasze Pole Biwakowe nad rzeką jest w części zalane wodą. Ale nie ma się przejmować, tak jest co roku.
W poprzednim sezonie prom zaczął pływać od 1 czerwca. Ze względu na wysoki stan wody. Mamy nadzieję, że w tym roku woda będzie szybciej opadać i będziemy mogli już z Zabuża do Mielnika przeprawić się od 1 maja.
Jak tylko będzie informacja od kiedy w tym roku będzie pływał prom, to na pewno Was o tym powiadomimy :)
Pamiętam jak pierwszy raz odwiedzili nas Goście z Mazowiecko Regionalnej Organizacji Turystycznej. Robili pierwszą część projektu "Mazowiecka wieś zaprasza". Z całego województwa mazowieckiego wybrali kilkanaście miejsc - w tym nas. I chyba spodobało im się na naszej Agroturystyce. Po naszym pierwszym spotkaniu u nas też dużo się zmieniło. Największa zmiana jaka zaszła, to powstanie dwóch pól biwakowych, gdzie przyjmujemy kampery, przyczepy kempingowe i namioty. MAZOkamper był już u nas w tamtym roku i w tym już też, puki co dwa razy. Czekamy na więcej :)
Lubimy jak Goście do nas wracają :)
Kolejny raz TKKF Krzna Biała Podlaska - Klub rekreacyjno - sportowy organizował na przełomie czerwca i lipca Wielobój Turystyczny Podlaski Przełom Bugu 2023 z TKKFem.
Jest nam bardzo miło, że kolejny raz wybieracie właśnie nasze kajaki by móc przepłyną się przepiękną rzeką Bug.
Do zobaczenia następnym razem
Ruszyły już zapisy na świetną imprezę kajakową.
W tym roku spływ rozpoczyna się 5 sierpnia w miejscowości Drohiczyn, a zakończy w miejscowości Granne - gdzie w Nadbużańskim Centrum Turystycznym przy muzyce na żywo i ognisku z przysmakami lokalnej kuchni, będzie można opowiedzieć swoje doświadczenia ze spływu na rzece Bug.
Dla mniej wtajemniczonych: 500 kajaków jest to rekreacyjna impreza na nieuregulowanej rzece Bug w Polsce. Pierwszy spływ odbył się w 2013 roku w związku z obchodami 500 - lecia województwa podlaskiego. Uczestniczyło w nim 223 załogi kajakowe. Co roku liczba się powiększa. W 2022 roku w spływie uczestniczyło 1160 osób - 606 załóg kajakowych.
Jeżeli zainteresowaliśmy Was to polecamy zapisać się po tym linkiem - http://500kajakow.pl/?fbclid=IwAR0R90bzDdPCA4WqYO3HS0kvSKfsG4m3Zy1V3ylAGu1B1-u0ZAsok2ARU8g
tam również znajdziecie program spływu.
Powodzenia :)