Atrakcje nad Bugiem u nas i w najbliższej okolicy

Ścianka wspinaczkowa / zjazd tyrolski 

Jedną z atrakcji w naszym gospodarstwie jest wysoka na 12 metrów ścianka wspinaczkowa, integralną atrakcją do niej jest długi na około 200 metrów zjazd tyrolski. Obydwie atrakcje obsługiwane są przez wykwalifikowanych do obsługi obiektów tego rodzaju gospodarzy.

Zarówno jedna jak i druga atrakcje przysporzy jej użytkownikom wspaniałych emocji które na długo utkwią w pamięci gości.

Zajęcia TEAM BUILDING-owe 

Są to wszelkiego rodzaju formy integracji grupy sprawiające, że poszczególni jej uczestnicy wzajemnie poznają swoje mocne i słabe strony, poznają się nawzajem, definiują wzajemne role zespołowe lub uczą współpracy w swoim zespole.

Narty, wodnik, przeciąganie liny, chodzenie po skrzynkach to niektóre z zajęć jakie możemy zaproponować grupom szkolnym jak również dorosłych podczas np. spotkania integracyjnego.

Gry i zabawy rekreacyjne

Pozalekcyjne zajęcia rekreacyjno - sportowe wpływają na regenerację sił fizycznych młodzieży. Skutecznie przeciwdziałają licznym ujemnym wpływom cywilizacji, jak również są alternatywą dla nadmiernego korzystania z internetu. Jest to w miarę najszybsza, a zarazem najbardziej ekonomiczna i efektywna droga do rozpowszechniania kultury fizycznej wśród młodzieży.

Nauka strzelania z broni pneumatycznej, prościej mówiąc z wiatrówki, strzelanie z  łuku, budowa szałasów czy rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa lub nadmanganianów, to niektóre z zajęć jakie możemy przygotować grupom szkolnym.


Kasztel-ik Korona Podlasia 

Kasztelik Podlaski znajdziemy przy trasie nr 640 wiodącej z Siemiatycz do Adamowa, po prawej stronie za miejscowością Anusin.

Wykonany ręką jednego człowieka z polnych kamieni na wzór średniowiecznego zameczku. Z wieży kasztelika piękny widok na okolicę. 

Właściciel chętnie opowiada o swoim dziele. W środku mała galeria obrazów i bibelotów.

STADNINA KONI JANÓW PODLASKI

Janów Podlaski - Stadnina Koni

Jedną z atrakcji Janowa, dawnej siedziby biskupów jest Stadnina Koni "Janów".

Historia jej sięga 1817 roku, kiedy to z inicjatywy Komisji Rządowej Spraw Wewnętrznych i Policji Królestwa Polskiego powstała pierwsza na ziemiach polskich państwowa stadnina koni. Hodowlą wiodącą jest czystej krwi koń arabski a także hodowla koni półkrwi. Stadnina to także zespół zabytkowych stajni. Dwie z nich Zegarową i Czołową zaprojektował znany ówczesny architekt Henryk Marconi. 

Oprócz Stadniny warto zobaczyć w Janowie:

Zamek Biskupi, zespół pokatedralny z XVIII z kościołem p. w. Św. Trójcy. 

Stację benzynową z 1928 roku, ręcznie pompowaną. 

Posąg kobiety wzorowany na amerykańską Statuę Wolności.

Muzeum Kajakarstwa - Drohiczyn nad bugiem

Muzeum Kajakarstwa

Nadbużański Park Kulturowo–Historyczny
„BUG POGRANICZE KULTUR I RELIGII”


ul. Kopernika 9
17-312 Drohiczyn, Woj. Podlaskie
Tel. 85 655 70 69

Nimirów 

Tutaj znajduje się granica z Białorusią. Korzystając z przeprawy promowej możemy dostać się z miejscowości Gnojno do Niemirowa. Warto zobaczyć granicę z Białorusią po uprzednim zgłoszeniu Straży Granicznej 

tel. 85 655 92 20

Nad urwiskiem Bugu przy granicy znajduje się świetny punkt widokowy. Wczesnośredniowieczne grodzisko Góra Zamkowa, XVIII wieczny zabytkowy kościół z dzwonnicą. Na cmentarzu piękny nagrobek Ignacego Pieńkowskiego wykonany przez Ksawerego Dunikowskiego. Na miejscu dawnego młyna przystanek szlaku rowerowego Green Velo.