Kajaki nad Bugiem Klepaczew / Serpelice

Jutro popłyniemy daleko

      Jeszcze dalej jak te obłoki

              Pokłonimy się nowym brzegom

                      Odkryjemy nowe zatoki.

Oferta Poniżej

Partnerzy


Oferta

To wszystko możliwe jest z perspektywy kajaka.

Kajakarstwo to niezapomniana  przygoda.

Poznamy przyrodę i okolice rzeki Bug.

Zapraszamy wszystkich sympatyków kajakarstwa, zarówno tych początkujących jak i doświadczonych na nasze spływy tą piękną rzeką .

Możecie Państwo płynąć granicznym odcinkiem rzeki, lub od styku granic  Polski i Białorusi.

Najczęściej spływ kajakowy ma około 12 km i rozpoczyna się w miejscowości Gnojno przebiega przez Borsuki, Serpelice a kończący się w Naszej miejscowości Klepaczew w charakterystycznym miejscu przy wiacie położonej nad samym Bugiem, skąd zaledwie 800m od rzeki znajduje się nasze gospodarstwo agroturystyczne " Wypoczynek nad Bugiem" gdzie można zatrzymać się na nocleg. ( noclegi Klepaczew / Serpelice )

Służymy Państwu dokładną informacją, a także wskazówkami  gdzie można się zatrzymać  i co zobaczyć.

Dysponujemy kajakami dwuosobowymi  z możliwością dostawki dla dziecka.  

(kajak w jednej chwili staje się jednostką trzyosobową)

Zapewniamy transport osób i kajaków . 

Przystań promowa Zabuże - Mielnik Przystań promowa Zabuże - Mielnik

Wy też nie możecie się doczekać na Prom z Zabuża do Mielnika ? 

Jest koniec lutego, a u nas pogoda iście wiosenna. Na naszym Polu Biwakowym pod lasem, gdzie zrobiliśmy płotek z wierzb aby kampery i przyczepy kempingowe wiedziały gdzie mogą się zatrzymać, pojawiły się bazie kotki. Aż dziw, że pogoda płata nam takie figle.  Drugie nasze Pole Biwakowe nad rzeką jest w części zalane wodą. Ale nie ma się przejmować, tak jest co roku. 

W poprzednim sezonie prom zaczął pływać od 1 czerwca. Ze względu na wysoki stan wody. Mamy nadzieję, że w tym roku woda będzie szybciej opadać i będziemy mogli już z Zabuża do Mielnika przeprawić się od 1 maja.

Jak tylko będzie informacja od kiedy w tym roku będzie pływał prom, to na pewno Was o tym powiadomimy :)


Więcej
Progress Camp 2023 Summer Edition Progress Camp 2023 Summer Edition
W sierpniu odwiedziła nasz grupa z Jest Progress, by móc trenować i relaksować się na naszym polu biwakowym. Większość spała w namiotach ale i byli też chętni na noclegi w agroturystyce.
Muszę się przyznać, że byłam troszkę przerażona ilością Gości, ale jak już przyjechali okazało się, że nie było czym się stresować :) Ludzie mega pozytywnie nastawieni.
Breakdance & Capoeira & Contemporary Dance takie połączenie zaproponował Janek - m.in. organizator obozu jak i poranne rozciąganie, spływ kajakowy, relaksacja w deszczu, sesja w saunie i jackuzzie, warsztaty z HS i inne integrujące treningi prowadzone przez różnych trenerów, a to wszystko u nas nad Bugiem. Było co robić :)
Cały obóz skrócony w kilku świetnych postach i do tego mega zdjęcia na FB Jest Progress - Serdecznie polecam zajrzeć :)
Więcej
MAZOkamper w Wypoczynek nad Bugiem MAZOkamper w Wypoczynek nad Bugiem

Pamiętam jak pierwszy raz odwiedzili nas Goście z Mazowiecko Regionalnej Organizacji Turystycznej.  Robili pierwszą część projektu "Mazowiecka wieś zaprasza". Z całego województwa mazowieckiego wybrali kilkanaście miejsc - w tym nas. I chyba spodobało im się na naszej Agroturystyce. Po naszym pierwszym spotkaniu u nas też dużo się zmieniło. Największa zmiana jaka zaszła, to powstanie dwóch pól biwakowych, gdzie przyjmujemy kampery, przyczepy kempingowe i namioty. MAZOkamper był już u nas w tamtym roku i w tym już też, puki co dwa razy. Czekamy na więcej :)

Lubimy jak Goście do nas wracają :) 

Więcej
Wielobój Turystyczny Podlaski Przełom Bugu 2023 z TKKFem Wielobój Turystyczny Podlaski Przełom Bugu 2023 z TKKFem

Kolejny raz TKKF Krzna Biała Podlaska - Klub rekreacyjno - sportowy organizował na przełomie czerwca i lipca Wielobój Turystyczny Podlaski Przełom Bugu 2023 z TKKFem.

Jest nam bardzo miło, że kolejny raz wybieracie właśnie nasze kajaki by móc przepłyną się przepiękną rzeką Bug.

Do zobaczenia następnym razem


Więcej
500 KAJAKÓW - 5 edycja 500 KAJAKÓW - 5 edycja

Ruszyły już zapisy na świetną imprezę kajakową.  

W tym roku spływ rozpoczyna się 5 sierpnia w miejscowości Drohiczyn, a zakończy w miejscowości Granne - gdzie w Nadbużańskim Centrum Turystycznym przy muzyce na żywo i ognisku z przysmakami lokalnej kuchni, będzie można opowiedzieć swoje doświadczenia ze spływu na rzece Bug.

Dla mniej wtajemniczonych: 500 kajaków jest to rekreacyjna impreza na nieuregulowanej rzece Bug w Polsce. Pierwszy spływ odbył się w 2013 roku w związku z obchodami 500 - lecia województwa podlaskiego. Uczestniczyło w nim 223 załogi kajakowe. Co roku liczba się powiększa. W 2022 roku w spływie uczestniczyło 1160 osób - 606 załóg kajakowych.

Jeżeli zainteresowaliśmy Was to polecamy zapisać się po tym linkiem - http://500kajakow.pl/?fbclid=IwAR0R90bzDdPCA4WqYO3HS0kvSKfsG4m3Zy1V3ylAGu1B1-u0ZAsok2ARU8g 

tam również znajdziecie program spływu.

Powodzenia :)

 


Więcej
Wiosenne porządki Wiosenne porządki

Specjalnie gościom, którzy korzystają u nas z pola biwakowego i miejsca dla kamperów rozszerzamy teren leśny. Już od wczesnej wiosny czyścimy drzewa z suchych gałęzi i ściółkę leśną tak aby można było swobodnie rozbić namiot lub zaparkować kamper. Puki co wyczyściliśmy część terenu nad Bugiem. Do sezonu letniego w planach mamy jeszcze ogarnąć i poszerzyć teren przy wieży.  Zapraszamy na camping w Klepaczewie :)  

Więcej
Operacja Czysta Rzeka Operacja Czysta Rzeka

W tym roku również wspólnie z Operacja Czysta Rzeka i Kołem Gospodyń Wiejskich w Klepaczewie Nadbużanki będziemy sprzątać teren Klepaczewa i cześć Zabuża.  Na dzień dzisiejszy jest już z nami 30 osób, a zostało jeszcze ponad 20 dni do końca zapisów.

Zapraszamy do zapisania się do naszego Sztabu i Akcji pod nazwą Klepaczew nad Bugiem. Spotkamy się w Świetlicy Wiejskiej w Klepaczewie 22 kwietnia 2023 (sobota) o godzinie 9:09.  Tam podzielimy się na grupy. Grupy dostaną swoją trasę gdzie początek to Świetlica Wiejska, a koniec to nasza wiata nad Bugiem. Na zakończenie będzie zorganizowane ognisko z gorącą kiełbaską. 

Do zobaczenia nad rzeką.

Więcej
Kulig 2022 Kulig 2022
Zwą ją w świecie Brygida
Zwą Bestią ze wschodu
A my chcemy Zimy❄️
A my chcemy chłodu
Jak wykorzystuje Wypoczynek nad Bugiem zimę?🌡️
Robi fest kuligi zakrapiając winem🍷
Grzany przysmak kusi owocami i goździkiem🍊
Kiedy zmarzniesz na sankach za naszym konikiem🐎
A próbując wszystkich Klepaczewskich smaków🍽️
Przy ognisku usiądź, wśród knieji i krzaków 🔥
Zapraszamy ciepło dzieci z rodzinami👨‍👩‍👧‍👦 dziadków babcie ciotki, wszystkich z ziomeczkami!😉
Pierwsze koty za płoty 👍 a następny weekend już się zapełnia 📑
Zapraszamy ☎️ 510-980-134
Więcej
IV CROSS Nadbużański IV CROSS Nadbużański
Naszym aktywnym gościom polecamy Cross Nadbużański. W sobotę spływ kajakowy po rzece Bug z miejscowości Gnojno do Klepaczewa na dystansie 13 km. W niedzielę zawody w bieganiu i Nordic Walking od Starych Hołowczyc do Mierzwic na dystansie 12 km. Harmonogram imprezy: 16 października – 9.00 otwarcie biura zawodów, - 10.00- 11.30 biegi dla dzieci, – 11.15 zakończenie zapisów i odbioru pakietów startowych – 11.30 przejazd zawodników na Start, – 12.00 start biegu, – 12.05 start zawodników Nordic Walking, – 15.00 dekoracja, losowanie nagród i zakończenie zawodów.
Więcej